Doğalgaz Tesisatı

Dogalgaz Tesisatı

Doğalgaz her geçen gün yaygınlaşmakta ve bu enerji kaynağına olan talep sürekli olarak artmaktadır. Doğalgaz enerjisini kullanabilmek için yapınıza uygun doğalgaz tesisatı işlemini yaptırmanız gerekmektedir.

Doğalgaz tesisatı döşenirken uzman bir bakış açısına ihtiyaç vardır. Doğalgaz kombisinin yapınızın hangi bölümünde olursa daha çok enerji verimliliği sağlanacağı, yapınıza kaç radyatör gerektiği ve konumlandırılması vb. konularda proaktif bir yaklaşıma ihtiyaç vardır.

Doğalgaz Tesisatı Döşeme

Aksa tarafından yetkililerce onaylanan proje sonrasında, çizilen projeye uygun olarak malzeme temini ilgili mevzuat standartlarına uygun bir şekilde yapınıza ulaştırılır. Servis kutusunun bulunduğu konuma uygun olarak toprak altı hatta gerek duyulması takdirde kazı işlemi yapılarak projeye uygun hat döşemesi katodik korumaya alınıp topraklaması yapılarak bina bağlantı hattı projede belirtildiği gibi döşenir.

Kolon hattı döşemesine geçilerek hattın havalandırması ile gaz alarm cihazı imalatları gerçekleştirilir. Eğer projede bulunuyorsa kazan hattı döşenerek daire içi doğalgaz hattı döşenir. Menfez hazırlanarak tüm işlemlerin doğru bir şekilde yapıldığı son kez kontrol edilir. Baca imalatı yapıya uygulanır, firma CE onaylı olmalıdır. Tüm işlemler yapılıp son kontroller sağlandıktan sonra gaz açımı için Aksa’dan randevu talep edilir.

Doğalgaz Tesisat Malzemelerinin önemi nedir?

Doğalgaz tesisat malzemelerinin bir bölümü duvarların iç bölgelerinde ve zemin altında olduğundan kalitesiz ürünler kullanıldığında tadilatı büyük masraflar gerektirebilmektedir. Şirketimiz kalite standartlarına uygun  ve piyasada rağbet gören ürünleri tercih eder.

Doğalgaz Tesisatı Fiyatı ne kadar ?

Piyasada birçok firma müşterilere farklı teklifler sunmaktadır. Belirleyici olan etkenlerin arasında ilk olarak doğalgaz tesisatının çekileceği alana göre kullanılacak olan malzeme maliyetidir. Müşterilerin doğalgaz tesisatı için marka ve malzeme seçimleri fiyat teklifini etkilemektedir. Doğalgaz tesisatı gibi hayati öneme sahip olan işlerde sadece fiyat bazlı değerlendirilme yapılması da uygun değildir. Şirketin yaptığı iş konusunda profesyonelliği, doğalgaz dağıtım firmaları tarafından alınan yetki belgeleri, çalıştırdığı teknik personelin kalifiye olması ve yapıdaki işçilik, sunduğu kaliteli hizmet ve satış sonrası hizmetler vb. birçok kıstas göz önünde bulundurulmalıdır.

dogalgaz-tesisatci
Dogalgaz Tesisati