Kombi

Bir yandan yüksek performanslı çalışarak suyu ısıtırken diğer yandan merkezi ısıtma sistemi içerisinde kazan vazifesi gören yapının adına “kombi” denir. Tasarım olarak mekanlarınızda az yer kaplayan kombi sayesinde istediğiniz an çok hızlı bir şekilde sıcak su ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Hangi Kombi Modelini Seçmeliyim?

Kombiler yakılan gazın dış ortama gönderme faaliyetini 2 farklı yol ile yapar:

Hermetik Kombi

Hermetik kombiler dışarıdan aldıkları havayı yakarak ve bir fan yardımıyla gazın dışarı atılması şeklinde çalışmaktadır. Havalandırma ihtiyacı olmadığı için daha çok havalandırma yapılmayan alanlarda fiyatı da daha makul olduğu için kullanılır.

Yoğuşmalı Kombi

En yüksek verim alının Yoğuşmalı Kombi yaktığı gazdan meydana gelen buharı yine sistemine entegre ederek sıvıya dönüştürür. Bu işlem yapılırken de ortaya çıkan enerji ile tekrar ısınma sağlamaktadır. Diğer ısıtma kazanlarında olduğu gibi zamanlayıcıya ihtiyaç duyulmamakta suyu açtığınız az ısınma hızlı şekilde sağlanmakta ve sonsuz sıcak su temin edilebilmesinin yanında baca bağlantısına gerek yoktur.

Kombi Seçiminde Nelere Dikkat Etmeliyim?

Aldığınız kombinin projedeki teknik şartnameyi karşılamasına ve kurulum ve montajın Aksa yetkili servis olmasına dikkat etmelisiniz. Yapınızın alanına uygun sizlere en iyi kombi seçeneklerinin sunulmasına izin veriniz. Yapınızın izolasyonu, yaşı, büyüklüğü gibi birçok ölçüt değerlendirilip sizlere en uygun kombiler önerilir.

 

kombiler
Kombiler