Doğalgaz Projesi

Doğalgaz Projesi

Aksa tarafından servis kutusu konulan yapınıza doğalgaz tesisatı uygulama işlemi başlatılmadan önce;

  • kolon hattı tesisat tasarımı,
  • varsa kazan hattı tasarımı,
  • daire içi doğalgaz hat tasarımı 
  • bina bağlantı tasarımı ( servis kutusunun yerine göre)
  • varsa toprak altı tasarımı

ayrıntılı bir şekilde hazırlanarak Aksa’ya gönderilerek projeye onay talep edilir.

Neden Doğalgaz Kullanmalıyım?

Doğalgaz çevre dostudur,

Verdiği ısı değeri yüksektir,

Diğer enerji kaynaklarına göre hem çok daha güvenlikli hem de çok daha ucuzdur.

Yapılarınıza uygun doğalgaz proje çizim işlemleriniz Aksa yetki sertifikalı şirketimizce alanında uzman mühendislerimiz tarafından hazırlanmakta ve onaya sunulmaktadır.

Doğalgaz Projesi çiziminde riskler nelerdir?

Güvenli ve verimli bir doğalgaz tesisatının ilk süreci keşif yapılarak yapıya uygun projelendirme ile başlamaktadır. Ehli tarafından yapılmayan projelendirme sonucu tesisatınızla ilgili teknik sorunlar yaşayabilir, performans etkilenebilir veya dağıtım şirketi gaz açma işlemlerini kullanıma açmayabilir. Ülkemizde doğalgaz tesisatı konusunda yaşanan kazalarda maddi zararların yanında can kayıpları yaşanabilmektedir.

Hangi Dağıtım Şirketi ?

EPDK tarafından yapılan lisanslama kapsamında Balıkesir-Edremit, Balıkesir-Burhaniye ilçelerimizde dağıtım şirketi Aksa’dır. Projenizin çizimi ve tesisat işlemlerinin sonrasında Aksa görevlileri tarafından teknik şartnameye uygunluk,  denetlenir eğer hatalı bir durum var ise projede tadilata gidilir.

Proje tesisat işlemleri ile ilgili buraya bakabilirsiniz: Doğalgaz Tesisatı

Doğalgaz Projesi Kaç Gün Sürer?

Aksa yetkili şirketimiz tarafından aynı gün hızlı bir şekilde projenizin çizimi yapılmaktadır. Bu konuda hızımız Makine Mühendislerimizin tecrübesi ve yazılım araçlarından maksimum kapasitede yararlanmalarından geçmektedir. Projeniz işin ve mesleğin gerektirdiği sorumluluk bilinci ve enerji verimliliği gözetilerek çizilir. Bu konuda müşterilerimize detaylı bilgi verilir ve tüm sorularınıza yanıt bulunur.

dogalgaz-proje
dogalgaz projesi